ما را دنبال کنید :
دریاچه توشن در شمال ایران را بیشتر بشناسیم
دریاچه توشن در شمال ایران را بیشتر بشناسیم
الهه جباری
ایرانگردی
0
بازدید : 1003
رای ها : (0)

دریاچه توشن در شمال ایران را بیشتر بشناسیم

دریاچه توشن با محیطی بکر و زیبا در روستای زیبای توشن، جنوب شهر گرگان، استان گلستان قرار دارد. این مکان یکی از بهترین تفریحگاه های شمال کشورمان ایران و جاذبه ای فوق العاده برای طبیعتگردان و گردشگران ایرانی می باشد. دریاچه توشن برای اشخاصی که به استراحت و تفریح در هوایی پاک، آسمانی آبی و طبیعتی سرسبز و بکر احتیاج دارند، گزینه بسیار مناسبی می باشد. از این رو بر آن آمدیم امروز در این مقاله، معرفی مختصری از دریاچه توشن برای شما داشته باشیم.

دریاچه توشن

زمانی که از شهر گرگان به سمت جنوب حرکت نماییم و وارد روستای توشن می گردیم. طبیعت کم نظیر و فوق العاده روستا آنقدر چشمگیر و خیال انگیز می باشد، که نمی دانید سرتان را به کدام طرف بچرخانید و نظاره گر بهشت زیبای سرزمین خود باشید. باید از این طبیعت بی نظیر بگذریم و به سمت جنوب روستای توشن برویم. در انتهای این مسیر مارپیچ خاکی، دریاچه ای زیبا در میان جنگلی سرسبز قرار گرفته است. 

دریاچه توشن

قطعاً همه ما با مشاهده این منظره وصف ناپذیر، شگفت زده می گردیم و دوست خواهیم داشت با پای پیاده به سمت دریاچه توشن بریم. همواره نزدیک دریاچه توشن تعداد زیادی گردشگر و هموطن گرگانی وجود دارند که چادر مسافرتی خود را کنار این طبیعت چشم نواز برپا نموده و برخی هم در حال عکاسی، قدم زدن، ماهیگیری و ... می باشند. صدای صحبت و خنده های گردشگران و بازی و سر و صدای کودکان، نشان از سفری خوش و پرخاطره می باشد، که همه را شاداب و سرحال نموده است.

دریاچه آب بندان

در لغت نامه دهخدا توشن به معنی کم شدن آب می باشد و افراد بومی هم به آن «آب بندان» می گویند. در قسمت جنوبی روستای توشن محلی به نام «آب بندان» که فضایی بسیار مناسب و تماشایی دارد و سه طرف آب بندان جنگل و مرتع با درختان تنومند و مرتع کاملا سبز می باشد. آب بندان در کنار درختان و سبزه‌ها منظره بسیار زیبایی را ایجاد نموده و چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌نماید. دریاچه توشن طولی در حدود 300 متر و عرضی 130 متر دارد و ارتفاع آن از سطح دریا 250 متر می باشد.

تفریحگاه های دریاچه توشن

آب وهوایی معتدل و مرطوب و منطقه جنگلی اطراف آن، وجود ماهی های مختلف در آب دریاچه توشن، در تمامی فصل های سال گردشگران و افراد بومی گرگان را برای تفریح و ماهیگیری و کمپینگ جذب می نماید. علاوه بر تفریح و طبیعتگردی در اطراف دریاچه توشن، هرسال جشنواره های ماهیگیری در این منطقه برگزار می گردد.

دریاچه توشن

چگونگی دسترسی به دریاچه توشن

دریاچه توشن (آب بندان) در روستای توشن در پارک جنگلی النگدره واقع در ۵ کیلومتری جنوب شهرستان گرگان قرار گرفته است.

آدرس دریاچه توشن: ایران - استان گلستان - شهر گرگان - پارک جنگلی النگدره - روستای توشن. 

پیشنهاد

اگر می خواهید به دریاچه توشن سفر نمایید و از اقامت نمودن در طبیعت لذت ببرید، چادر مسافرتی و لوازم تفریحی و استراحت، عینک آفتابی، کفش مناسب، یک دست لباس اضافه و لوازم شخصی برای سفری یک روزه، با خود به همراه داشته باشید. همچنین با تمیز نگه داشتن محیط اطراف، در حفظ و نگهداری این میراث طبیعی سهیم باشیم.

  • آیا شما تا به حال نام این دریاچه را شنیده بودید؟
  • آیا تجربه سفر به این مکان را داشته اید؟
  • در زمان برگزاری جشنواره ماهیگیری تا به حال به دریاچه توشن رفته اید؟
لطفاً نظرات و تجربیات خود را در مورد سفر به دریاچه توشن با ما و سایر دوستان علاقمند به اشتراک بگذارید؛ و از اینکه ما را تا پایان مقاله همراهی نمودید، متشکریم.

  

با امتیاز خود به این مقاله اعتبار دهید
دیدگاه های دریافتی (0)
اولین نفری باشید که دیدگاه خود را در رابطه با این مطلب بیان میکنید
دیدگاه خود را بنویسید