ما را دنبال کنید :
ساناز فرخی
محیط زیست
0
بازدید : 72
رای ها : (0)

فواید و مزایای زیست محیطی انرژی خورشیدی چیست؟

انرژی خورشیدی فقط برای صرفه جوئی در هزینه ها نیست بلکه انتخابی مهم در استفاده از یک انرژی سازگار با محیط زیست است.  مزایای زیست محیطی بسیاری وجود دارد که اگر از انرژی خورشیدی استفاده کنید از آنها بهره مند خواهید شد.

انرژی خورشیدی یک منبع تجدید پذیر است ، به این معنی که بسیار زیاد است و به سرعت دوباره جایگزین می شود. آن را با سوخت های فسیلی مقایسه کنید که در یک منبع محدود وجود دارند و خیلی کند می تواند مجدد جایگزین شود.

این یک واقعیت جالب است:

در هر ساعت، انرژی خورشیدی در حجم و اندازه ای به زمین برخورد می کند که می تواند کل جهان را برای یک سال تأمین کند.

علاوه بر این ، استفاده از انرژی خورشیدی در مقایسه با استفاده از سوخت های فسیلی یک فرآیند کم اثر است. حفاری برای نفت شامل حفر در اعماق زمین و دخالت در محیط طبیعی ما است. از طرف دیگر ، نصب یک صفحه جدید خورشیدی تأثیرات زیست محیطی بسیار کمتری دارد. دلیل این امر این است که - برخلاف نیروگاه های سنتی – نصب باطری های خورشیدی معمولاً در سازه های موجود یا در زمین های غیرقابل استفاده - مانند پشت بام ها ، پارکینگ ها یا محل های دفن زباله  انجام می شود.

انرژی خورشیدی همچنین یک منبع انرژی پاک و بدون انتشار است. تولید انرژی با سوخت های فسیلی باعث افزایش انتشار دی اکسید کربن در جو می شود که در ایجاد تغییرات آب و هوایی در جهان تاثیرگذار است. همچنین با استفاده از سوخت های فسیلی، آلاینده ها و سموم اضافی در جو و منبع آب آزاد می شود. بعد از نصب پنل های خورشیدی ، از برق کمتری که از ذغال سنگ ، نفت و گاز تولید می شود استفاده خواهید کرد - این باعث کاهش اثر کربن و محافظت از محیط زیست می شود.

هنگامی که گزینه های خورشیدی را در EnergySage Marketplace مقایسه می کنید ، نتایج به شما نشان می دهد که با استفاده از انرژی خورشیدی و باطری خورشیدی چه میزان آلودگی زیست محیطی را جبران می کنید

با امتیاز خود به این مقاله اعتبار دهید
دیدگاه های دریافتی (0)
اولین نفری باشید که دیدگاه خود را در رابطه با این مطلب بیان میکنید
دیدگاه خود را بنویسید