ما را دنبال کنید :
علت نامگذاری کویر کاراکال یزد به این نام چیست؟
علت نامگذاری کویر کاراکال یزد به این نام چیست؟
الهه جباری
کویر های ایران
1
بازدید : 620
رای ها : (4.75)

علت نامگذاری کویر کاراکال یزد به این نام چیست؟

کویر کاراکال با حیات وحش زیبا و مناظر بکر و جذاب در بین علاقمندان به کویرگردی جذابیت بسیاری دارد و یکی از مکان های دیدنی شهرستان یزد می باشد. علت نامگذاری آن، وجود نوعی گربه سان می باشد که به علت هوش بالا و قابلیت اهلی گشتن از آن ها به عنوان حیوانات شکاری استفاده می گردد و همواره مورد توجه مردم بومی و اهالی این منطقه بوده است. با سفر به کویر کاراکال می توانید این گربه را در هر نقطه آن ببینید و به تماشایش بنشینید.

اهمیت و جذابیت کویر کاراکال

افراد بسیاری که به این منطقه سفر می نمایند به دنبال آرامش و فرار از هیاهوی زندگی روزمره خود می باشند. در حقیقت کویر منبعی غنی از آرامش و سکوت می باشد، که در کنار این سکوت، شب های پرستاره و دنیای ناشناخته و مبهم روزهای آن بخش مهمی از این سرزمین شنی می باشد. ولی در کویر کاراکال جاذبه های دیگری هم وجود دارد، که می تواند جذاب و پرهیجان باشد تا ساعات خوب و خوشی را برای شما در این سفر رقم بزند.

این منطقه همچون کویر مصر محیط مناسب و خاصی برای تفریحات مناسب است. تفریحاتی مثل موتور سواری، پیاده روی در نخلستان ها و قدم زدن بر روی شن های طلایی، شترسواری، سافاری، اقامت در اقامتگاه های سنتی و رصد ستارگان و … که در کویر کاراکال می توانید تجربه نمایید و لذت ببرید.

کویر کاراکال - گربه کاراکال

 جاذبه های دیدنی کویر کاراکال

 کویر کاراکال با تپه های شنی و نخلستان های زیبای آن دل هر تماشاچی را می برد و هوس قدم زدن با پای برهنه بر روی شن های طلایی را لحظه ای از ذهن شما دور نمی نماید، آب انبار کاکا میر یکی دیگر از جاذبه های این کویر زیبا می باشد. آب انبار کاکامیر یکی از بزرگترین آب انبارهای بافق است و حجم آبی که در خود جای می دهد، چیزی حدود 250 متر مکعب آب می باشد. این مکان با پوشش آجری گنبدی گردچین در اعماق چهار متری زمین استوار و باشکوه قرار دارد. از دیگر جاذبه هایی که در دل این منطقه قرار دارد می توان به خانه وحشی بافقی (از شاعران قرن دهم ایران) اشاره نمود، و جزء آثار ملی ایران ثبت گشته و هر سال پذیرای مسافران و توریست های بسیاری می باشد.

 آخرین جاذبه دیدنی که در نزدیکی این منطقه قرار دارد، قلعه باقرآباد در بافق می باشد، که یکی از دژهای تاریخی استان یزد هم به حساب می آید. قلعه باقر آباد در دوره قاجار و به دستور عبدالرحیم خان فرزند محمد تقی خان بافقی و به منظور پناه گرفتن مردم در برابر خطرات احتمالی و انبار غلات بنا گردیده، که امروزه یکی از جاذبه های گردشگری یزد به حساب می آید.

اقامت در کویر کاراکال

برای اقامت در این منطقه هیچ نگرانی نداشته باشید، زیرا کمپ های کویری یا هتل های نزدیک کویر مکان مناسبی جهت گذران شب های کویری می باشد. کمپ های کویری هر گونه خدماتی که برای کویرگردی احتیاج باشد، دارند و بهترین خدمات را در اختیار علاقمندان به کویرگردی و توریست ها قرار می دهند.

  • آیا شما تجربه دیدن گربه کاراکال را در یزد داشته اید؟
لطفاً نظرات و تجربیات خود را در مورد سفر به کویر کاراکال یزد با ما و سایر دوستان علاقمند به اشتراک بگذارید؛ و از اینکه ما را تا پایان مقاله همراهی نمودید، متشکریم.
با امتیاز خود به این مقاله اعتبار دهید
دیدگاه های دریافتی (1)
  • Author Image
    مهناز :

    بسیار عالی