انتشار: ۱۳۹۸/۳/۱
بروزرسانی: ۱۴۰۱/۹/۳۰
travel-to-kish-island | هر آنچه درباره سفر به کیش باید بدانیم | بازدید از پارک دلفین‌ در کنار غواصی و پاراسل

هر آنچه درباره سفر به کیش باید بدانیم | بازدید از پارک دلفین‌ در کنار غواصی و پاراسل

جزیره کیش یکی از مناطق گردشگری ایران است که در طول سال گردشگران ایرانی و خارجی زیادی را به خود جذب می کند. جزیره کیش به خاطر جذابیت های تفریحی و وجود دریای خلیج فارس در آن در فصلهای پاییز و زمستان طرفداران بسیاری دارد.
(0 لایک)
0 نظر
1624 بازدید

جزیره کیش از زیباترین جزایر ایران بوده که در خلیج فارس واقع شده است. کیش در زمان هخامنشیان و سپس اشکانیان و ساسانیان متعلق به ایرانیان بوده و با گسترش اسلام به دست خلفای اموی افتاده و تا سال 249 هجری قمری ادامه داشته است. بعد از آن یکی از ایرانیان که از اهالی ری بوده است خلیفه اموی را شکست داده و تمامی جزایر خلیج فارس و بحرین را تسخیر می‌کند. حاکمیت ایرانیان بر کیش در زمان پهلوی نیز مشهود است. در دوران حکومت آل بویه و سپس سلجوقیان و اتابکان فارس و ملوک هرمز و بعد از آن آل مظفر و تیموریان همچنان جزیره کیش جرو قلمرو ایرانیان بوده است. سفر به کیش، این جزیره تاریخی قطعا خالی از لطف نخواهد بود.

بزرگترین مرکز تجاری خلیج فارس

در زمان سلجوقیان بزرگترین مرکز تجاری خلیج فارس کیش بوده است. در این دوره قیاصره در کیش به قدرت رسیدند. قیاصره در ابتدا بسیار فقیر بود  اما با دزدی دریایی، پایه‌های اقتصادی حکومت خود را استحکام بخشید. حاکم این گروه شخصی به نام قیس بود که از شهر سیراف آمده بود. قیس آخرین حاکم جزیره کیش بود.  مورخان و جغرافیدانان زیادی از جمله ابن خردادبه و ابن بطوطه و یاقوت حموی در مورد جزیره کیش و بزرگی آن سخنوری کرده‌اند. سعدی نیز در در آثارش از سفر به جزیره کیش یاد می‌کند.

تاریخچه جزیره کیش

 در سال ۹۱۲ تا ۱۰۳۱ جزیره کیش به دست پرتغالی‌ها افتاد و امام قلی خان سپهسالار شاه عباس، خلیج فارس و بحرین و همه جزایر آن را فتح کرد و بعد از آن جزیره کیش جزء ایران محسوب شد. در سال‌های ابتدایی حکومت پهلوی برای صید ماهی و مراکز تجاری، جزیره کیش رونق خاصی داشت و با ورود ژاپن به بازار تجاری ایران، کیش از رونق اقتصادی افتاد.   

کشتی یونانی کیش

 1. جزیره کیش در سال ۱۳۴۹ زیر نظر مشاوران ایرانی و آمریکایی و تأکید آنان بر سواحل زیبای مرجانی و آب‌های زلال اطراف آن، به مرکزی توریستی تبدیل شد. در زمان محمدرضا شاه و با بودجه دولتی زیرساخت‌های مدرن از جمله هتل‌ها و نمایشگاه بین‌المللی و فرودگاه و کازینو برای استفاده شاه و خانواده و همراهانشان تأسیس شد.  جزیره کیش برای نخستین بار در سال ۱۳۶۱ به عنوان منقطه آزاد اقتصادی انتخاب شد و درحال حاضر جزیره کیش بر پایه توریست و گردشگر و اقتصاد و تجارت حاصل آن استوار می‌باشد.
 2.  جزیره کیش یک مقصد توریستی در جنوب ایران است. هر ساله میلیون‌ها ایرانی به این جزیره سفر می‌کنند. سفر‌های کیش تابستان و زمستان یا پاییز و بهار ندارد. همه فصول برای سفر به کیش مناسب است. پاییز و زمستان و اوایل بهار به خاطر آب و هوای معتدل آن و تابستان بخاطر جشنواره‌های تابستانه برای سفر به کیش فصل‌های مناسبی می‌باشد.   جزیره کیش یک جزیره بیضی شکل با مساحت معادل ۹۰ کیلومتر مربع است که ارتفاع بلندترین نقطه آن ۳۵ متر از سطح دریاست. جزیره کیش تعداد زیادی منابع آب شیرین زیرزمینی دارد. مسافت کیش تا تهران از طریق هوایی ۱۰۵۲ کیلومتر است. نزدیک‌ترین بندر به جزیره کیش، بندر آفتاب است. بر اساس سرشمارس سال ۱۳۹۵ جزیره کیش حدود ۴۰ هزار نفر جمعیت دارد.  
   
 3. خلیج فارس یک خلیج مرجانی است که جزیره کیش نیز از همین مرجان‌ها به وجود آمده است. به جز نقاط آسفالت شده جزیره و جا‌هایی که با سنگ یا سنگ ریزه پوشیده است باقی جزیره کیش از مرجان‌های فسیل شده تشکیل شده است. جزیره کیش روزی به صورت کامل در زیر آب بوده است.  
 4. جزیره کیش دارای حدود ۲۰۰۰ بز کوهی است که در جزیره تردد کرده و از گیاهان و بوته‌های داخل جزیره تغذیه می‌کنند. در فصل‌های بهار و تابستان نیز، لاک پشت‌های نقاب دار برای تخمک‌گذاری به این جزیره می‌آیند و پوشش گیاهی منطقه که گل‌های کاغذی زیادی در سراسر جزیره خودنمایی می‌کند. درخت بانیان در جزیره کیش بسیار به چشم می‌خورد که قدمت آن به ۶۰۰ سال می‌رسد.  
 5. پوشاک محلی مردم در جزیره کیش دشداشه است که با عرقچین همراه است. عید قربان و عید فطر از اعیاد مهم مردم جزیره کیش است. شغل اکثر مردم کیش، ماهی‌گیری، دامداری، دریانوردی و بازرگانی است.   کیش از طریق دریایی و هوایی از طریق بندر کیش و فرودگاه کیش با مناطق دیگر ارتباط دارد. پرواز‌های زیادی از فرودگاه کیش به شهر‌های مختلف ایران انجام می‌شود.   جزیره کیش یک جزیره توریستی است که جمعیت آن در سال ۱۳۹۰ حدود ۲۵ هزار نفر بوده است و هر ساله یک میلیون و هفتصد هزار نفر مسافر دارد. به شهروندان جزیره کیش، کیشوند می‌گویند.  
 6. جزیره کیش

آب و هوای جزیره کیش

از آنجایی که جزیره کیش در جنوبی‌ترین نقطه ایران و در آب‌های خلیج فارس قرار دارد مانند دیگر شهر‌های استان هرمزگان تابستانی گرم و مرطوب و زمستانی معتدل و مطلوب دارد. بهترین زمان سفر به جزیره کیش پاییز و زمستان است. فصل بهار نیز تا اواسط اردیبهشت هوای مطلوبی در کیش جریان دارد. جزیره کیش زمستان‌هایی به شدت ملایم و کوتاه دارد و تابستان‌هایی گرم و شرجی که معمولاً مسافران برای سفری خوش نیمه دوم سال را انتخاب می‌کنند.  

هتل های کیش

هتل‌های کیش از نظر درجه‌بندی مثل تمام هتل‌های دنیا از ۵ ستاره تا یک ستاره رده‌بندی شده‌اند که متناسب با هزینه سفر هر شخص، قابل استفاده است. در کیش اجاره منزل و ویلا و آپارتمان نیز برای مسافران رایج است که آن‌ها هم بسته به منطقه و متراژ و سبک معماری و طراحی آن قیمت‌های مختلفی دارد. هزینه گران‌ترین هتل کیش به شبی ۲ میلیون تومان هم می‌رسد اما در هتل‌های سه ستاره با شبی ۲۰۰ هزار تومان و یا هتل‌های چهارستاره با شبی ۴۰۰ هزار تومان نیز می‌توانید اقامت خوبی داشته باشید. برای کم شدن هزینه‌های سفر در سفر‌های دسته جمعی از اقامت گاه یا خانه‌های مبله که اجاره داده می‌شود می‌توانید استفاده کنید. این خانه‌ها از شبی ۱۰۰ هزار تومان به بالا خواهد بود.  

هتل های کیش

 • هتل داریوش کیش یکی از هتل‌های ۵ ستاره کیش است که دارای ۵۰۰ اتاق و سوئیت می‌باشد که برخی از آن‌ها رو به جزیره  و برخی رو به دریا می‌باشد. هزینه ساخت هتل داریوش حدود ۱۲۵ میلیون دلار بوده است که هتلی باشکوه در جزیره کیش به حساب می‌آید. هتل داریوش کیش در بلوار داریوش واقع شده است.  
 • هتل ارم کیش نیز یک هتل ۵ ستاره است که از بزرگترین هتل‌های کیش است که امکانات رفاهی بی‌نظیری دارد که در طول سال‌های متمادی مهمانان زیادی را به خود جذب کرده است. فضای داخلی هتل ارم و محوطه زیبای آن برای مسافران کیش جالب توجه است. هتل ارم در بلوار خیام کیش واقع شده است.  
 • هتل ترنج کیش که هتلی ساحلی است مانند هتل‌های دریایی تایلند است که یک هتل ۵ ستاره روی آب محسوب می‌شود. هتل ترنج ۱۰۰ سوئیت دارد که به صورت طبقاتی در سواحل شمال غربی جزیره کیش قرار گرفته است. هتل ترنج دارای رستوران ساحلی و فست فود ساحلی است. رستوران خورشید هتل ترنج روی آب با کف شیشه‌ای واقع است. هتل ترنج دارای کافی شاپ و رستوران فرنگی، سالن اسپا، سالن ورزشی کف شیشه‌ای، خانه بازی کودکان و مزون و سالن بیلیارد نیز هست. هتل ترنج کیش در ابتدای جاده جهان واقع شده است.  

هتل ترنج کیش

 • هتل شایان کیش هتلی پنج ستاره در جزیره کیش است که در سال ۱۳۵۴ در زمینی به مساحت ۵۵ هزار متر مربع ساخته شد که یکی از بزرگترین و مجلل‌ترین هتل‌های جزیره کیش است که سال ۱۳۸۸ به گروه هتل‌های پارس پیوست. ساختمان هتل شایان در ۴ طبقه و ۱۹۱ واحد اقامتی لوکس و مجهز تأسیس شده است و از لحاظ نزدیکی به ساحل خلیج فارس و جاذبه‌های گردشگری جزیره کیش موقعیت مناسبی دارد. قیمت واحد‌های اقامتی هتل شایان کیش از هر شب اتاق ۴۰۰ هزار تومان به بالا می‌باشد.  
 • هتل پارمیس کیش هتلی بین‌المللی و پنج ستاره است که در سال ۱۳۸۵ افتتاح شده است. هتل پارمیس کیش در ۷ طبقه و ۱۶۸ باب اتاق و سوئیت مجهز تشکیل شده که طراحی مدرن و زیبایی دارد. هتل پارمیس از لحاظ نزدیکی به مراکز خرید پردیس ۱ و ۲ بسیار عالی است. ویوی اتاق‌های هتل پارمیس به دریا نیست و فقط ویوی جزیره دارد. قیمت هر شب اتاق در هتل پارمیس از ۵۵۵ هزار تومان شروع می‌شود.  

هتل پارمیس کیش

هتل میراژ کیش هتلی پنج ستاره است که در سال ۱۳۹۷ به بهره‌برداری رسید. هتل میراژ کیش در ۸ طبقه و ۱۷۸ باب اتاق و سوئیت بنا شده است و تجهیزات بسیار خوبی دارد. نزدیکی به ساحل خلیج فارس و تفریحات کیش مثل جت اسکی، قایق سواری و غواصی و... از مزیت‌های این هتل است. فاصله نزدیک تا مراکز خرید مریم و ونوس نیز بسیار حائز اهمیت است. قیمت هر شب اتاق در هتل میراژ کیش از ۴۰۰ هزار تومان به بالا می‌باشد.  

 • هتل گامبرون کیش هتلی سه ستاره است که در سال 1395 در میدان ساحل کیش افتتاح شد. هتل گامبرون دارای 160 اتاق در دو ساختمان است که دسترسی به مراکز خرید مریم و ونوس و مروارید و مراکز دیگر جزیره مثل ساحل و تفریحات کیش از اهمیت زیادی برخوردار است. قیمت هر شب اقامت در هتل گامبرون از 175 هزار تومان به بالا است. 
 • هتل مارینا پارک کیش هتلی پنج ستاره است که در سال ۱۳۹۰ در زمینی به مساحت ۱۰ هزار هکتار ساخته شد. هتل مارینا دارای فضای سبز زیبا با گیاهان متنوع و با دید به ساحل مرجانی و خلیج فارس جزء هتل‌های پرطرفدار کیش است. ساختمان هتل مارینا دارای معماری بسیار خاصی است که هر بیننده‌ای را جذب می‌کند. قیمت هتل مارینا پارک کیش از شبی ۷۰۰ هزار تومان به بالا است.  

هتل مارینا پارک کیش

مراکز خرید کیش

 جزیره کیش بخاطر جذب گردشگران زیاد در فصول مختلف یکی از پرطرفدار‌ترین مناطق گردشگری ایران است. علاوه بر ساحل زیبای مرجانی خلیج فارس و آب‌های زلال نیلگون آن، پاساژ‌ها و مراکز خرید جزیره کیش از استقبال زیادی برخوردار است که در ادامه به معرفی هر یک از مراکز خرید کیش می‌پردازیم.

مراکز خرید کیش

بازار پارس خلیج فارس

بازار پارس خلیج فارس که در یک طبقه و ۱۵۰ غرفه می‌باشد و دارای  کالا‌هایی مثل پوشاک و کیف و کفش، عینک و لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم خانگی، لوازم کامپیوتری و موبایل و مواد غذایی است. بازار پارس خلیج فارس هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۳ و از ساعت ۱۶ الی ۲۲ به فعالیت مشغول است. بازار پارس خلیج فارس در شهرک میرمهنا واقع شده است.  

مرکز خرید کیش

مرکز خرید کیش که در ۴ طبقه ساخته شده در سال ۱۳۹۷ در زمینی به مساحت ۴۰ هزار متر مربع در شرق کیش ساخته شده است. ۴۸۰ واحد پوشاک و کیف و کفش، لوازم بهداشتی و آرایش و.... مشغول به فعالیت هستند. نمایندگی بسیاری از برند‌های خارجی در مرکز خرید کیش واقع شده‌اند. در مرکز خرید کیش هر شب ساعت ۲۲ قرعه کشی انجام می‌شود و همراه با برنامه‌های شاد به اهداء جوایز به برندگان انجام می‌شود. از جلوه‌های تماشایی مرکز خرید کیش، نورپردازی بخش‌های مختلف مرکز خرید کیش است. این مرکز خرید از  ساعت ۱۰ صبح تا ۱۳: ۳۰ و از ساعت ۱۷ الی ۲۳ به فعالیت مشغول است. مرکز خرید کیش در خیابان فردوسی واقع است.    

مرکز خرید ونوس

مرکز خرید ونوس در دو طبقه و ۳۱۰ غرفه واقع شده است که دارای رستوران و کافی شاپ، بانک و غرفه‌های فروش لباس و کیف و کفش، لوازم آرایشی و بهداشتی و اسباب بازی، لوازم آشپزخانه و لوازم خانگی و مواد غذایی است. ساعت کاری مرکز خرید ونوس از ۱۰ صبح تا ۱۳ و بعد از ظهر از ۱۶ الی ۲۲ می‌باشد. مرکز خرید ونوس در خیابان سنائی واقع شده است.   

بازار صفین

بازار صفین که به بازار عرب‌ها معروف است از قدیمی‌ترین بازار‌های کیش است که معماری عربی دارد. اکثر فروشندگان آن از بومیان عرب زبان کیش هستند که در یک طبقه و ۷۰ غرفه به فعالیت تجاری می‌پردازند. در بازار صفین، پوشاک و کیف و کفش، اسباب بازی، لوام خانگی و آشپزخانه، لوازم بهداشتی و آرایشی و مواد غذایی به فروش می‌رسد. در بازار صفین قیمت‌ها تقریباً ارزان‌تر است.  

مراکز خرید کیش

رستوران های کیش

رستوران سنتی باباقدرت که شعبه اصلی آن در انگلستان است و در آن می‌توانید انواع پیش غذا‌ها و سالاد‌ها و بهترین کباب‌ها و ماهیچه‌های رستوران‌های ایران را ببینید. کیفیت غذا‌های رستوران باباقدرت کیش بسیار مرغوب و عالی است که می‌تواند برایتان خاطره‌انگیز شود. رستوران باباقدرت کیش در خیابان رودکی و هتل پارمیدا واقع شده است.  

رستوران عمو اکبر

رستوران عمو اکبر کیش نیز یکی دیگر از رستوران‌های جزیره کیش است که بهترین غذا‌ها را به طعمی منحصر به فرد ارائه می‌کند و مسافران زیادی از این رستوران استفاده می‌کنند و به دیگران نیز توصیه می‌کنند تا در سفر خود به کیش از این رستوران استفاده کنند. رستوران عمو اکبر در بلوار فردوسی روبروی بازار پانیذ واقع شده است.  

دیدنی های کیش

از جاذبه‌های تاریخی جزیره کیش می‌توان به پایاب و کاریز و حریره اشاره کرد.  شهر باستانی حریره یکی دیگر از دیدنی‌ها و جاذبه‌های کیش است که یک شهر قدیمی با ۸۰۰ سال قدمت و مساحت ۱۲۰ هکتار است که در زمان خودش شهری بزرگ و آباد بوده است. شهر حریره کیش در سال ۳۶۷ تا ۹۱۲ هجری قمری در دوران طلایی خود به سر می‌برده است. مهمترین بنا‌های کشف شده در حریزه می‌توان به عمارت اعیانی و حمام و آب انبار و همچنین قنات و مسجد جامع حریره اشاره کرد.  

دیدنی های کیش

پارک های ساحلی و تفریحی کیش

پارک‌های ساحلی و تفریحی کیش مثل تم پارک آبی اوشن، پارک هنر، ساحل مرجانی، باغ وحش آکواریوم، دلفیناریوم، باغ پرندگان کیش و سواحل ماسه‌ای مرجانی اشاره کرد. شهر زیرزمینی کاریز و کلبه هور و کشتی یونانی از دیگر مناطق جالب برای گردشگران است که توریست زیادی را به سوی خود می‌کشاند.  

پارک آبی اوشن

پارک آبی اوشن در جزیره کیش واقع است که مساحت آن حدود ۵. ۶ هکتار است. اولین تم پارک آبی ایران و اولین پارک آبی روباز ایران که بر اساس داستان راز قلعه خورشید طراحی شده است. تم پارک آبی اوشن کیش در سال ۱۳۹۵ افتتاح شد و امکاناتی مثل رستوران و راید و استخر و سالن اسپا دارد. تم پارک آبی اوشن ویژگی‌های منحصر به فردی برای کشوری مسلمان نشین دارد که برای بانوان نیز قابل استفاده می‌باشد. داستام تم پارک بر اساس یک ماجرای دزدان دریایی است که به یک جزیره حمله می‌کنند.  

آکواریوم یا آبزی دان

آکواریوم یا آبزی‌دان جزیره کیش محیطی است مصنوعی برای نگهداری آبزیان. آکواریوم که یک فضا برای نگهداری ماهی‌ها و آبزیان است دارای ماهی‌های آب شیرین و آب شود با فضایی جذاب و نورپردازی عالی است که توریست‌های جزیره کیش را به خود جذب کرده است.  

جزیره هندورابی

جزیره هندورابی که از توابع جزیره کیش است با وسعتی حدود ۲۳ کیلومتر مربع از نظر طبیعی و تاریخی جزء مناطق گردشگری محسوب می‌شود. حدود فاصله هندورابی با جزیره کیش ۲۸  کیلومتر است که جمعیت زیادی در این جزیره زندگی می‌کنند و از طریق سید ماهی امرار معاش می‌نمایند.  

پارک ساحلی میرمهنا

پارک ساحلی میرمهنا در ساحل شمالی و غربی جزیره کیش واقع است که گردشگران و مسافران برای گذراندن اوقات فراغت خود به این پارک ‌می‌روند و از فضای زیبا و دریای زیبای خلیج فارس بهره می‌برند.  

اسلکه تفریحی کیش

اسلکه تفریحی کیش که ۴۳۷ متر طول و ۱۸ متر عرض دارد از چوب ساخته شده است که برای تفریح و سرگرمی از آن استفاده می‌شود. در این اسکله سینما ۴ بعدی و کلوپ تفریحات دریایی، رستوران و کافه و مراکز تفریحی دیگر وجود دارد. دیدن غروب آفتاب و لاک پشت‌های دریایی و پرندگان دریایی و ماهیگیری از جذابیت‌های این اسکله تفریحی کیش است.  

پارک دلفین ها

پارک دلفین‌ها که حدود ۱۷۰ هکتار می‌باشد شامل استخر دلفین‌ها و شیر‌های دریایی و نهنگ‌ها می‌باشد که یکی از جاذبه‌های گردشگری جزیره کیش است که فقط به موجودات دریایی اکتفا نکرده و باغ‌های پرندگان و پروانه‌ها و همچنین باغ ارکیده و کاکتوس نیز در این پارک وجود دارد. حدود ۴۷ گونه پرنده و جانور در این مجموعه نگهداری می‌شود.  

پارک دلفین های کیش

هزینه تفریحات کیش 

 • هزینه غواصی تفریحی برای هر 20 دقیقه 65 هزار تومان
 • هزینه جت اسکی برای هر 15 دقیقه 50 هزار تومان
 • هزینه فلای بورد ساعتی 400 هزار تومان
 • هزینه کارتینگ برای هر 10 دقیقه 40 هزار تومان
 • هزینه تور سافاری از 60 تا 100 هزار تومان
 • هزینه پارک دلفیناریوم حدود 95 هزار تومان
 • هزینه شاتل و بانانا برای هر 15 دقیقه 30 هزار تومان
 • هزینه چتر پاراسل برای هر 6 دقیقه 60 هزار تومان
 • هزینه اسکی روی آب برای هر 20 دقیقه 60 هزار تومان

چند نکته درمورد سفر به کیش

در تعطیلات سفر نکنیم زیرا همیشه پرواز‌های روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه و جمعه گرانتر از روز‌های دیگر است. برای بلیط بازگشت نیز این نکته صدق می‌کند. در تعطیلات رسمی زسمتان نیز قیمت پرواز‌های کیش بسیار گران‌تر از حالت عادی است. ارزانترین بلیط‌های سفر به کیش در ماه‌های مهر و اسفند است.  اگر کار اداری ندارید سفر خود را در عصر انجام دهید. صبح‌ها بخاطر تعداد مسافر بیشتر بلیط گرانتر است. و بلیط‌های لحظه آخری را همیشه مد نظر قرار دهید تا بتوانید با هزینه کمتری سفر کنید.   برای سفر زمینی به کیش نیز باید تا بندرعباس با وسیله شخصی یا اتوبوس یا قطار سفر کنید و از آنجا به بعد به بندر چارک بروید و بعد از آن چنانچه قصد داشته باشید وسیله شخصی خود را به جزیره کیش منتقل کنید باید مبلغ ۱۹۰ هزار تومان بپردازید. شناور‌های مسافربری در بندر چارک از ساعت  ۸ صبح تا ۶ عصر فعال هستند.  

حمل و نقل عمومی در کیش

در جزیره کیش تاکسی‌های سفید یا تاکسی تلفنی وجود دارد که به ازای هر کیلومتر نرخ مشخص شده‌ای دارد. تاکسی‌های فرودگاهی نیز معمولاً نرخ کرایه بالاتری نسبت به این تاکسی‌ها دارند و تاکسی‌های زرد رنگ نیز که تاکسی‌های شهری هستند نرخ آن‌ها کمتر از دو نوع دیگر است که در تمام جزیره می‌توانید از آن‌ها استفاده نمایید.  روش دیگر نیز رنت یا اجاره خودرو در کیش است که مسافران برای راحتی خود از این شیوه استفاده می‌کنند. این خودرو‌ها اکثرا خودرو‌های عبورموقت هستند که در منطقه تجاری اجاره عبور و مرور دارند. برای مثال هزینه یک شب اجاره پورشه پانامرا مبلغی حدود یک میلیون تومان است.  

عنوان همیشگی جزیره زیبای کیش

در آخر این مطلب باید یادآوری کنیم که از هنگام سفر به کیش تا لحظه آخر سفرتان از عنوان \"جزیره زیبای کیش\" استفاده می‌شود. از لحظه فرود هواپیمایتان به جزیره کیش که خلبان خیرمقدم شما را با همین عنوان بیان می‌کند و تا گشت و گذار‌های داخل جزیره که تابلو‌هایی با همین نام زیاد خواهید دید و هنگام پایان سفر که دوباره با همین عنوان \"جزیره زیبای کیش\" از شما خداحافظی می‌کنند.  

 • خاطرات خود از سفر به کیش را با ما درمیان بگذارید. 

 • بهترین هتل های کیش کدام است؟
 • بهترین مراکز خرید کیش کجاست؟
 • بهترین رستوران و فست فود کیش چیست؟
 • کدام منطقه برای اجاره منزل یا ویلا در کیش مناسبتر است؟
لطفاً نظرات و تجربیات خود را در مورد این مقاله با ما و سایر علاقمندان در میان بگذارید؛ و از اینکه ما را تا پایان مقاله همراهی نمودید، سپاسگزاریم.
(0 لایک)
0 نظر
1624 بازدید

آگهی‌های مشابه

اخذ ویزای دبی Bvisa

اخذ ویزای دبی Bvisa

سفر و گردشگری
تهران
قیمت توافقی
تجربه ای نو در تور پیاده روی ریگ جن - اسپیلت البرز

تجربه ای نو در تور پیاده روی ریگ جن - اسپیلت البرز

سفر و گردشگری
تهران
2,050,000 تومان
مجموعه تفریحی-اقامتی خورشید اردهال

مجموعه تفریحی-اقامتی خورشید اردهال

سفر و گردشگری
اصفهان
از 250,000 تا 1,650,000 تومان
شنا و غواصی در تور شگفت انگیز جزیره لارک - اسپیلت البرز

شنا و غواصی در تور شگفت انگیز جزیره لارک - اسپیلت البرز

سفر و گردشگری
تهران
1,280,000 تومان
مسافرت به شهر فراموش نشدنی ویتنام - اسپیلت البرز

مسافرت به شهر فراموش نشدنی ویتنام - اسپیلت البرز

سفر و گردشگری
تهران
قیمت توافقی
هتل آپارتمان ایده آل

هتل آپارتمان ایده آل

سفر و گردشگری
تهران
قیمت توافقی
هتل سه ستاره سپاهان

هتل سه ستاره سپاهان

سفر و گردشگری
اصفهان
قیمت توافقی
هتل نارنجستان

هتل نارنجستان

سفر و گردشگری
مازندران
از 1,400,000 تا 4,400,000 تومان
هتل ونوس

هتل ونوس

سفر و گردشگری
اصفهان
قیمت توافقی
6 شب باورنکردنی در یکی از شهر های توریستی دنیا سن پترزبورگ - ساتراپ سیر

6 شب باورنکردنی در یکی از شهر های توریستی دنیا سن پترزبورگ - ساتراپ سیر

سفر و گردشگری
تهران
6,975,000 تومان
7 شب در شهر توریستی پاتایا - ساتراپ سیر

7 شب در شهر توریستی پاتایا - ساتراپ سیر

سفر و گردشگری
تهران
6,220,000 تومان
آژانس سفرهای شیشه ای

آژانس سفرهای شیشه ای

سفر و گردشگری
تهران
قیمت توافقی
آژانس مسافرتی - ایده آل سفر پارسیان

آژانس مسافرتی - ایده آل سفر پارسیان

سفر و گردشگری
یزد
قیمت توافقی
آژانس مسافرتی اسپیلت البرز

آژانس مسافرتی اسپیلت البرز

سفر و گردشگری
تهران
قیمت توافقی
آژانس مسافرتی ایلچی سفر

آژانس مسافرتی ایلچی سفر

سفر و گردشگری
تهران
قیمت توافقی

بلاگ‌‌های مرتبط

ثبت نظر
(اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت میکنید)
targetino_logo

در نیازمندی‌های تارگتینو کاربران می‌توانند در موضوعات سفر و گردشگری، آفرود، کوهنوردی و کمپینگ، ماهیگیری، ورزش تیر و کمان، اسب و سوارکاری و محیط زیست آگهی محصولات (نو یا دست دوم) و خدمات خود را به صورت رایگان و یا ویژه ارسال نمایند و بدون واسطه به طور مستقیم با خریداران و فروشندگان در ارتباط باشند و به صورت هدفمند به مخاطبان مورد نظر خود در موضوعات ذکر شده دست یابند.

دسته بندی آگهی‌ها

ارتباط با ما
info@targetino.info

کلیه حقوق مادی و معنوی مربوط به تارگتینو میباشد